Výběr nejdražších hraček světa

Výběr nejdražších hraček světa

Nakupování hraček pro své děti se může prodražit. Co byste pro ně ale neudělali, viďte? Hračky, které vám představíme v tomto článku, bychom ale nepořizovali ani těm nejrozmazlenějším. Jsou to totiž spíše umělecká díla. A protože jsou ratolesti divoké a hračky díky tomu občas nemají úplně tu nejdelší životnost, jejich poškození by vás stálo „pěkný majlant“.

Panenka Barbie s diamanty – 7 000 000,- Kč


Splněný sen pro všechny ženy bez ohledu na věk? Možná. Rekordní panenka vznikla pod rukama australského zlatníka jménem Stefano Canturi. A jak vypadá? Barbie na sobě má černé luxusní večerní šaty a náhrdelník s jedno karátovým růžovým diamantem ve tvaru čtverce.
Byla ale vytvořena pro dobrou věc. Výtěžek z aukce, kde byla prodána za 7 mil. Kč, putoval nadaci na výzkum rakoviny prsu.

Zlaté Nintendo Wii Supreme – 11 350 000,- Kč

Herní konzole jsou mezi dětmi a dokonce i dospělými velmi oblíbené. Tato konkrétní je se svými 2500 gramy 22 karátového zlata a 78 (19,5 karátů) diamanty nejdražší na světě. Nintendo Wii Supreme bylo vytvořeno umělcem Stuartem Hughesem. Ten je velmi dobře známý svojí zálibou ve „vylepšování“ elektroniky. Celý projekt mu zabral přibližně půl roku.

Rubikova kostka z diamantů – 35 000 000,- Kč

Rubikova kostka je v naší české roklince velmi oblíbená. Je to zkrátka fenomén. Že ji neumíte složit? Jsme si jisti, že tato konkrétní kostka by vás motivovala už od pohledu. Místo barev totiž budete skládat 22,5 karátu ametystu, 34 karátů smaragdu a 34 karátů rubínů. Navíc je vyrobena celá ze zlata.

Diamantový model Lamborghini Aventador – 111 800 000,- Kč
Tento model je naprostý vrchol zhýralosti – je přesně 12x dražší než jeho skutečná předloha. Šílené, že? Vytvoření modelu trvalo celých 500 hodin. Od originálu se liší zlato/platinovými disky a diamantovými sedačkami, volantem, světly i karosérií. Pokud se ale na svůj model nechcete dívat pouze ve vitrínce, pořiďte si raději Lamborghini jako značně levnější plnohodnotný vůz…
Vista
My si na svůj výrobek osázený diamanty a zlatem budeme muset počkat. Avšak záleží na tom vůbec? Hračky mají dětem přinášet radost. To my našimi výrobky SEVA, BLOK, SEKO, DISCO, MONTI SYSTEM a dalšími plníme bezezbytku již po několik generací!