Bee-Olympic Mozaic je vůbec první název této mozaiky, která se poprvé v obchodech objevila už v roce 1969. Již samotný název je zajímavý. Proč ji tvůrci pojmenovali takto již zůstane tajemstvím a my se můžeme pouze domnívat jak spojení včely a olympijských barev vzniklo. Včelí tématiku najdete na podložce a tvaru kamenů, které se na ní pokládají. Olympijskou tématiku najdeme v barvě použitých kamenů, které jsou stejné jako olympijské kruhy.

Název Mosaic Maxi 1 se začal používat v roce 1994. Tato stavebnice - mozaika se těšila obrovské oblibě převážně v 70. a 80. 20. století. Jedná se vůbec o historicky nejúspěšnější výrobek značky VISTA. (tehdy ještě Kovozávodů Semily). Za dobu své existence se jí prodalo více jak 1 250 000 kusů.

V roce 1996 Mosaic Maxi využila svých vlastností a pustila se do vzdělávání předškolních dětí. Na kameny se natiskla písmenka a čísla a světlo světa spatřily Mosaic Maxi 2 - počty a Mosaic Maxi 3 - Abeceda, která je navíc k dostání ve více jazycích. (čeština, slovenština, angličtina a němčina)

 

CzechEnglishGerman