Linka bezpečí

Linka-bezpečí-IKONA

Stavebnice značky Vista pomohly v roce 2015 dětským příběhům ke šťastnějším koncům

Kreativní české stavebnice, které pod obchodní značkou Vista vyrábí společnost BENEŠ a LÁT a.s., rozdávaly o Vánocích dětem nejen radost, ale i pomáhaly. Z každého prodeje označené stavebnice značky Vista šla část peněz na podporu Linky bezpečí, celorepublikové dětské krizové linky, která dětem a mladým lidem pomáhá nejen v obtížných životních situacích, ale i při jejich každodenních starostech a problémech.

Dnes se najde jen málo dětských pokojů, kde by polytechnická stavebnice značky Vista chyběla. V roce 2015 oslavila již 35. výročí svého uvedení na trh, a tak není překvapivé, že si za tuto dobu získala srdce nejen mnoha dětí, ale i jejich rodičů a prarodičů. Kreativní a variabilní stavebnice je ideální hračkou pro rozvoj mysli a manuální zručnosti. Společnost BENEŠ a LÁT a.s. podporuje děti i jinak. Dlouhodobě sponzoruje desítky mateřských školek v ČR prostřednictvím programu „Stavitelem od tří let“. V roce 2015 se pak rozhodla jít ve své podpoře dětí ještě dál a část výtěžku z prodeje stavebnic Vista věnovat Lince bezpečí. Službě, která dává dětským příběhům šťastnější konce.

„Kromě finanční podpory na provoz linky, jsme se rozhodli Linku bezpečí podpořit i v rámci naší právě probíhající podzimní kampaně, kdy jsme začlenili sdělení o Lince bezpečí do naší komunikace tak, abychom děti informovali o tom, kam se obrátit s jejich problémy a starostmi a dát tak také o Lince bezpečí více vědět. Jsme si jisti, že plakáty v základních školách a billboardy pomohou vyřešit ne jedno dětské trápení. Problémy a starosti našich dětí chápeme jako naše vlastní. A rodiče se třeba rádi přidají a také při spějí na projekt Linky bezpečí na základě informací, které vkládáme do našich stavebnic. “ říká pan Lumír Al-Dabagh, ředitel společnosti BENEŠ a LÁT a.s.

Vedle finanční podpory na provoz má Linka bezpečí díky stavebnicím Vista také jedinečnou možnost předat mnohým dětem základní informace o svých službách. „Jsme velmi rádi, že vybrané stavebnice Vista budou obsahovat nejen informace o našich službách, ale také o možnostech, jak nás finančně podpořit. Je pro nás důležité, aby děti věděly, že se na nás mohou obrátit opravdu s jakýmkoliv problémem a rodičům bychom pak rádi připomněli, že jsme nezisková společnost, a že naše služby můžeme provozovat především díky příspěvkům individuálních a firemních dárců“, říká Ivana Šatrová, ředitelka Sdružení Linka bezpečí.

Rodiče, prarodiče i všichni další dospělí, kteří mají o děti starost, nalezli ve stavebnicích Vista i další užitečné informace, a to o Rodičovské lince, která je určena právě jim, a která poskytuje svoji odbornou pomoc, rodinné a výchovné poradenství jak po telefonu, tak prostřednictvím emailové poradny.