Blog

Nakupování hraček pro své děti se může prodražit. Co byste pro ně ale neudělali, viďte? Hračky, které vám představíme v tomto článku, bychom ale nepořizovali ani těm nejrozmazlenějším. Jsou to totiž spíše umělecká díla. A protože jsou ratolesti divoké a hračky díky tomu občas nemají úplně tu nejdelší životnost, jejich poškození by vás stálo „pěkný majlant“.
Panenka Barbie s diamanty – 7 000 000,- Kč

Splněný sen pro všechny ženy bez ohledu na věk? Možná. Rekordní panenka vznikla pod rukama australského zlatníka jménem Stefano Canturi.

Petru Diblíkovi se natolik zalíbila stavebnice Mosaic Color, že se rozhodl vytvářet z ní velké mozaikové obrazy.
Takto pan Diblík vytvořil ojedinělé dílo - největší QR kód s rozměry 53 x 53 cm. Spojil dohromady 16 mřížek a do nich vytvořil, kterým se v zapsal do České knihy rekordů. Rekordman obraz, který je nyní k vidění v Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově, skládal 41 dní. Kód se prolíná s jeho fotografií, která je viditelná pouhým okem, přičemž čitelnost čtečkou 2D

Mnoho dětí sní o tom, že jednoho dne budou mít tu největší sbírku hraček. Byli jste také takoví? V průběhu dospívání vás to však pravděpodobně jako většinu dalších přešlo a svých pár nejmilejších kousků máte přinejlepším někde na poličce. Najdou se ale i tací, kteří svůj sen přetvořili v realitu. Pojďte se s námi podívat mezi nadšence, kteří se mohou pochlubit největšími sbírkami hraček na světě.
Někdo sbírá autíčka, panenky, vláčky nebo odznaky. Někdo svůj zájem upíná zase na hračky starožitné. Ať je to

Některé hračky projdou testem času. Jiné se naopak stanou hitem doslova přes noc. Jedno však mají hračky v tomto žebříčku společné – jsou to legendy, se kterými si hrály děti po celém světě. A možná ani Vy a Vaše ratolesti nejste výjimkou.
Pojďme nyní zjistit, které hračky dosáhly statusu těch nejprodávanějších v historii!
1. Barbie
Tipovali jste správně? To, že je panenka Barbie tou vůbec nejprodávanější a nejrozpoznatelnější hračkou v historii možná ani není překvapení. Pokud to budeme chtít vyjádřit v číslech, její prodeje jdou do miliardy.

Správné hračky jsou pro vývoj dítěte velmi důležité. To si musí uvědomit všichni rodiče. Hračka pro dítě představuje pomůcku k tomu, jak začít vnímat svět z vlastní perspektivy. A jelikož hraní prokazatelně rozšiřuje mozkovou činnost, formuje také budoucnost dítěte.
Až proto příště půjdete do hračkářství, vybírejte pečlivě!
Poučka nám říká, že hračka by měla podněcovat pohybový, smyslový, rozumový a citový vývoj dítěte. Měla by správným směrem rozvíjet jeho společenské postoje a napomáhat k vytvoření dobrých návyků. Také by měla usměrňovat jeho fantazii. Tyto atributy nejčastěji

Na našem trhu se čas od času objeví hračky a produkty, které neprojdou přísnými bezpečnostními testy celního úřadu nebo České obchodní inspekce (ČOI). Jak už to ovšem bývá, ne všechny jsou objeveny ihned. Není proto od věci nakupovat našim dětem hračky či stavebnice od ověřených výrobců či značek. Nebezpečné hračky pocházejí velmi často například z Číny. Známým faktem je, že výrobní proces se zde zaměřuje spíše na kvantitu a cenu než kvalitu. 
Hračky mohou být nebezpečné ze dvou pohledů. Buď svým materiálovým

Komentáře jsou vypnuty.